Basında Biz

Globax

Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) her yıl düzenlediği ve genenekselleşen etkinliklerinden biri olan Bilişim 2017 - 34. Ulusal Bilişim Kurultayı, "Bilişimle-Gelişim: Türkiyede Dijital Dönüşüm" ana temasıyla 20-21 Aralık 2017 tarihlerinde Sheraton Ankara Otel'in de gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında; 21 Aralık 2017'de Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre'da gerçekleştirilen törende "Bilişim 2017 Hizmet Ödülleri" sahiplerine verildi. Bilişim 2017 Hizmet Ödülleri "Yaşam Boyu/Meslek Eğitim", "Büyük Veri Projesi","Mobil Uygulama Projesi","En Yenilikçi Uygulama" ve "Bilişim Medyası" kategorilerinde dağıtıldı. Yıldız Teknopark Firması Globax Bilişim, Akıllı Baret loT uygulaması ile "En Yenilikçi Proje" kategorisinde ödül aldı.

Habere Git
Globax

Globax Teknoloji Genel Müdürü Abdullah Alp ASLAN: "Ülkemizin ihtiyacı olan önemli yazılım teknolojilerini geliştirmeye devam edeceğiz. Özellikle ihracat potansiyeli yüksek ileri teknoloji yazılım ve yazılım geliştirerek ülkemize ciddi bir döviz kazandırna hedefimiz bulunuyor."

Habere Git
Globax

Her yıl olduğu gibi, bu yılda Türkiye Bilişim Derneği İstanbuş Şubesi'nin organize ettiği, Bilişim Yıldızları Yarışması 14 ekim Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde yapılan ödül töreninde gerçekleşti.Küresel İnovasyon Projesi Onur Ödülü GLOBAX Teknoloji firmasına geldi. Sosyal sorumluluk kategorisinde ise Globax en yaratıcı proje seçilerek onur ödülüne layık görüldü.

Habere Git
Globax

Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde Okcular Vakfı ile oluşturulan işbirliği çalışmaları kapsamında Okçular Tekkesi'ne ziyaret gerçekleştirildi. Yıldız TTO Proje ve İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Kemal Sarıoğlu öncülüğünde yapılan toplantıya YTÜ Elektirik Elektronik fakültesi öğretim elemanlarından Yrd.Doç.Dr. Hamid Torpi, Yıldız Teknopark Firmalarından Globax Teknoloji Temsilcisi Abdullah Alp ASLAN katıldı. Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ağırlanan heyet "Teknoloji Yardımı ile Okçuların Performansının Artması" konulu sunum gerçekleştirildi.

Habere Git
Globax

GLOBAX "Türkiye'de nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkıda bulunma" vizyonuyla kurulduğu günden bu yanaeğitim projelerine destek vermeyi sürdürüyor. Bu bağlamda engelli kişileri hayata kazandırma çalışmaları konusunda Ar-Ge faaliyetleri yürütülüyor. Bu kapsamda geliştirmiş oldukları Globax Academy Uzaktan Eğitim Sistemleri ile engelli kişilere ücretsiz bilişim, yabancı dil, kişisel gelişim eğitimeri veriyor. Globax'ın geliştirdiği Görme Engelli Eğitim Sistemi Portalı, Global Academy'nin web sitesinde yayına girecek ce tüm görme engellilerin kullanabilmesi adına ücretsiz olarak hizmet verecek.

Habere Git

SOSYAL SORUMLULUK